Sarmal Ekran Apple İçin Yeni Çalışmaların Kapısını Aralıyor

Sarmal Ekran Iphone

Apple sarmal ekran teknolojisi uzun bir süredir en fazla dikkat çeken teknolojiler içerisinde yer alıyor. Ancak henüz patent aşamasında olması önemli bir dezavantaj. İşte detaylar.

Hem tasarım hem de donanım açısından önemli bir etki yaratmak isteyen Apple yeni teknolojiler deniyor. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz sarmal ekran teknolojisi. Şirket akıllı telefon ekranlarının, telefonun tamamını kaplamasını istiyor. Diğer akıllı telefon üreticilerinin sıfır çentik politikası ile kıyaslandığında bu tasarım devrim niteliğinde.

Apple sarmal ekran teknolojisi sürekli güncelleniyor

Sarmal ekranlara sahip akıllı telefonlara verilebilecek en iyi örnek Xiaomi Mi Mix Alpha modelidir. Bu akıllı telefon modelinde ekranın büyük oranda telefonu kapladığını görebiliyoruz. Birçok kişi Apple şirketinin katlanabilir cep telefonları üretmesini bekliyor. Ancak Apple bu teknolojiden tam olarak emin olmadığı için daha farklı ekranlar geliştirmeye çalışıyor.

Apple sarmal ekran teknolojisini  iPhone 12 modellerinde kullanılması şu an için çok zor görünüyor. İlerleyen dönemlerde muhtemelen sarmal ekranlar ile ilgili daha fazla gelişme yaşanacaktır.

Teknoloji bu denli gelişirken artık ileride kullanacağımız ürünler hakkında bi çoğumuzun neredeyse fikri yok konumuna geliyoruz. Ekranların kırılma sorunu bu kadar güncelken, böyle bir teknoloji karşısında bu sorun daha da büyük problem haline gelebilecek tabii. Konunun çözümüyle ilgili yapılacak çalışmaları da merakla bekliyoruz. Ellerimizden düşürmediğimiz, beraber teneffüs ettiğimiz efsane haline gelen telefonlarımız için bizleri nasıl çalışmalar bekliyor, teknolojiler bekliyor? Sadece işlemci ya da grafik olarak değil; şasilerinde ve camlarında da büyük güçlendirme çalışmaları olması gerekiyor. Neler ile karşılacağız, dayanıklılık ya da diğer konularda bizleri neler bekliyor.. Merakla bekliyoruz..

Peki sizce sarmal ekranlara sahip akıllı telefonlar kullanışlı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümüne bekliyoruz!

Detaylı bilgi için Webtekno Sitesinden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın