ARTIK MERCEDES – BENZ OYUNDA!

50 0
nfs

Electronic Arts ve Tencent ele ele verip, Need for Speed Mobile’ı seçili Mercedes model araçların kokpitlerine taşıyacak. Artık araç sahipleri trafikte sıkışıp kalmışken bile araç kullanma heyecanını sürdürmeye devam edecek.

Bu çılgın ve eğlenceli özellik şimdilik sadece Çin’de ve üçüncü nesil MBUX sistemine sahip Mercedes ’lerde. MBUX, (Mercedes-Benz User Experience), aracın ön konsolda bulunan multimedya sistemi demek oluyor. Yani arabanızla ilgili her şeyi kontrol etmek için kullandığınız o akıllı ekran.

Şirket, bu yıl içinde bu oyunu sisteme kullanıma sunmayı planlıyor. Böylelikle küçük bir güncellemeyle direkt olarak aracınıza gelecek. Ne zaman sorusuna gelince de.. Bu biraz da Need for Speed Mobile’ın oyun geliştiricileri tarafından ne zaman tamamlanacağına bağlı. Fakaat şu an için oyunun 2024 yazında piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Ayrıca; diğer Need for Speed oyunlarında olduğu gibi başka oyuncularla veya yapay zeka ile kapışabileceksiniz. En iyisi de, bu oyunu oynarken direksiyonda olmanıza gerek yok! Aracınız durduğunda, MBUX sistemine bağlanan Bluetooth kontrol cihazlarıyla yolcular da oyunun keyfini sürebilecek.

Ekstra olarak da; araç hareket halindeyken oyun oynamak mümkün olmayacak. Böylece herkesin güvenliği sağlanmış olacak. Mercedes, bu yeniliği sadece MBUX ile sınırlı tutmayı düşünmüyor. Gelecekteki MBOS gibi yeni multimedya sistemlerine de bu tarz oyunları eklemeyi, süreci geliştirmeyi planlıyorlar.

Eğer her şey yolunda giderse, bu oyunlar yakında globalde daha fazla Mercedes modelinde yerini alabilir. 

Bir cevap yazın