Elektrik ile Çalışıyor Ama Nasıl ?

Çevre Kirliliği Eylemi

Toyota’nın yeni Mirai konsept otomobili, elektrik gücünü inek dışkısından alacak. Şirket, gübreden elektrik elde etme alanındaki çalışmalarını bir adım öteye taşıyacak.

Akdeniz Haritası

Toyota, hidrojen yakıt hücreleri üzerinde çalışacak olan Mirai konsept aracının yeniden tasarlanmasına karar verdi. 2019 Tokyo Motor Show’da konuşan şirketin teknoloji sorumlusu Shigeki Terashi, otomobilin teknolojisinin ne kadar devrimsel olabileceğini ortaya koydu ve inanılmaz çalışmayı bizlere sundu.

WOLFGANG RATTAY : İklim değişikliğini 1.5 derece seviyesinde tutabilmek için 2040’a kadar kömür tüketimi bitirilmeli. Mirai bir yıl boyunca tek bir ineğin dışkısından üretilen hidrojenden elektrik enerjisini sağlayabilecek.

Ortaya çıkan bu bilgi yakıt hücreli elektrikli araçların (FCEV) potansiyelini vurguluyor. Mirai’nin ilk nesli 2014 yılında satışa sunuldu ve Toyota bugüne kadar 10.000’den fazla satış yaptı.

Yenilenen Mirai, etkileyici yakıt performansı sayesinde çok daha ileri mesafeler kat edebilecek. Harika planlanmış elektrik üretimine sahip bu otomobilin menzili yaklaşık yüzde 30 artacak ve bu da Mirai’nin tek bir şarjla 400 mil (yaklaşık 644 km) gidebilecek!

akdeniz kıyısı

AA/ İklim değişikliği Dünya’da en çok Akdeniz’i etkiliyor..

Mirai projesinin baş mühendisi Yoshikazu Tanaka, “Müşterilerin her zaman sürmek isteyecekleri, duygusal ve çekici bir tasarıma sahip bir araba. Sürücünün yüzüne gülümseme getirecek kadar dinamik ve duyarlı bir performans sergilemek için çalıştık. Yeni Mirai ile birlikte, hidrojen enerjisi topluluğunun oluşmasına yardımcı olacağımızı umuyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın