Peugeot e-Legend Concept'i ortaya çıkardı

e-legend

Elektrikli ve otonom sürüş özelliğine sahip modeli e-Legend Concept..

Peugeot e-Legend konseptini Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarttı.

e-Legend eski 504 coupe’den ilham alan tasarımıyla geçmişe göndermede bulunuyor.

Yeni konsept otomobili değerlendiren Peugeot CEO’su Jean-Philippe Imparato; “Peugeot e-Legend Concept sadece bir teknolojik manifesto niteliğini taşımıyor. Bu konsept otomobil aynı zamanda geleceğe odaklanmış ilerici ve yenilikçi bir marka olan Peugeot’nun vizyonunu gözler önüne seriyor. Peugeot için otonom ve elektrik çok önemli değerler. Sıkıcı bir tasarım asla DNA’mızın bir parçası olmayacak” dedi.

Tasarımıyla dikkat çeken otomobil gücünü elektrik motorundan alıyor. 462 beygir güç, 800 Nm tork üretebilen dört tekerlekten çekişli e-Legend, 100 km/s hıza 4 saniyeden kısa sürede ulaştıktan sonra en fazla 220 km/s hıza çıkabiliyor.

e-Legend’ın menzili tam dolu batarya ile 600 kilometre olarak belirtiliyor. 25 dakikalık hızlı şarjla da 500 kilometrelik menzil sağlıyor.

PEUGEOT ‘DAN OTONOM SÜRÜŞ MODLARI

Araçta ikisi otonom sürüç modu olmak üzere 4 sürüş modu bulunuyor.

Otomobilin iç kısmında en büyüğü 49 inç olmak üzere tam 16 adet ekran kullanılmış.

Şirket, Villa d’Este Concorso d’Eleganza’da Como Gölü kıyısında hem konsept otomobilini sergiledi hem de 90. yıl dönümünü kutlayadı.

Peugeot’nun sürüş keyfi de dahil olmak üzere geleceğe yönelik heyecan verici vizyonunu ortaya koyuyor. Heyecan uyandıran mimarisiyle Peugeot markasının mirası olan doğal zarafeti daha da ileriye taşıyan bu konsept otomobil, kişileri otomobilin geleceğine taşıyor.

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT, köklü bilgi birikimi ve deneyimi en ileri otomotiv teknolojisi ile birleştirerek marka mirasını geleceğe ilerletmeyi hedefliyor.

– “Konsept otomobil ve prototip” kategorisinde yer alıyor

E-LEGEND
E-LEGEND

Coupe tasarım, sürüş hissine vurgu yapmak üzere bilinçli olarak seçildi. Konsept otomobil, modern tasarım unsurlarıyla gerçekçi ve kullanışlı gövde orantılarını harmanlıyor.

Konsept otomobil kategorisinde yer alan PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT, şık çizgilerini ve modern coupe tasarımını Concorso d’Eleganza’ya katılan seçkin klasik otomobillerin arasında sergilendi.

Peugeot Tasarım Direktörü Gilles Vidal ve konsept otomobillerden sorumlu Matthias Hossann, e-LEGEND CONCEPT otomobilini Villa Erba ve Villa d’Este arasındaki geçit töreninde de kullandı.

Farklı vlog derlemeleri

Bir cevap yazın