Citroen 2025 Hedefi Elektrikli Citroen Modelleri

Citroen 2025

PSA Grubunun başarılı temsilcilerinden birisi olan Citroen, elektrikli otomobil sektöründe hedeflerinin olduğunu açıklamıştı. Yaptığı açıklamaya göre 2025 yılına kadar tüm araba modellerinin donanım seçeneği olarak hybrid Citroen seçeneklerinin ekleneceğini söyledi. İçten yanmalı motorların yerine geçmesi beklenen elektrikli modeller uzun vadede ne kadar başarılı olur bilinmez ancak Citroen’den iyi bir hamle geldi.

Hybrid Citroen Modelleri 2025 Öncesi Boy Göstermeye Başladı

Citroen 2025 hedefi kapsamında önümüzdeki 6 senelik zaman diliminde piyasada bulunan tüm Citroen marka arabaların hybrid Citroen donanım seçenekleri olacak. Bu tarz bir opsiyonun olması bana göre çok iyi oldu. Sonuç olarak geleceğimizde elektrikli arabalar olacak diyoruz. Citroen 2025 kapsamında bir yerden elektrikli arabalar furyasına giriş yapmak gerekiyor. Ülkemizin elektrikli arabalara hazır olup olmadığını Ogün Serim, Elektrikli araçlara Türkiye hazır mı ? başlıklı makalesinde ele almıştı.

Elektrikli Citroen

Ülkemiz bu durum için sınıfta kalmış olsa da batı ülkeleri bu konuda çok titizlikle çalışıyor. Çoğu ülkede şarj istasyon sayıları arttırılıyor ve dizel araçlar ülke içerisinde yasaklanıyor. Batı pazarında Citroen 2025 öncesi yerini alabilmek için hybrid ve elektrikli Citroen modelleri üzerinde çalışmalarına başladı.

2025 yılı hedefi kapsamında ilk hamlesini bir SUV modeli ile gerçekleştirdi. Citroen C5 Aircross Hybrid modeli markanın ilk adımı oldu. Citroen bu model ile gelişmekte olan SUV segmenti ile gelişecek olan elektrikli otomobil pazarını birleştiren çok akıllıca bir hamle yaptı diyebilirim. Hybrid Citroen modelleri ile piyasaya çıkan markanın elektrikli modelleri ile de 2025 hedefi kapsamında piyasaya çıkacağı aşikardır. Bu araba sonrası benzer bir alt yapıyı kullanan arabanın Peugeot marka olarak da piyasaya çıkmasını bekliyorum. Beklediğim araba ve C5 Aircross ülkemize gelir mi gelirse ne zaman gelir bilemiyorum Ancak ülkemizde çok tutulan Toyota CHR’a ciddi bir rakip olacağını biliyorum. CHR’dan daha geniş ve oturaklı bir görünüme sahip olan bu araba özellikleri ile iyi bir rakip olabilir ancak fiyatı konusunda ne olur bilemiyorum. Bu oyunda fiyatı iyi olan kazanacak !

Bu araba hakkında tüm bilgileri Citroen C5 Aircross Hybrid – İlk Hybrid Citroen başlıklı makaleden edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın